Az egyetem várja a csatlakozókat a Területi Innovációs Platformhoz

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával útjára indította a Területi Innovációs Platformokat bemutató országos programsorozatát. Ennek keretében 2019. november 19-én Győrben is megalakult a Területi Innovációs Platform, az erről szóló megállapodást az NKFIH és a Széchenyi István Egyetem írta alá. A kezdeményezés célja, hogy helyi szinten megerősítse a szereplők – felsőoktatási és kutató intézmények, vállalkozások, szakmai szervezetek, szakpolitikusok – kapcsolatait, elősegítse az információáramlást, a tudástranszfert és az együttműködést a kutatás és az innováció területén. A Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campusa várja azoknak az országos és területi szereplőknek, lehetséges partnereknek – kiemelten vállalkozásoknak – a jelentkezését, amelyek a Területi Innovációs Platform keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve más területi innovációs szereplőkkel.

Kapcsolat, további információ: Vági Kornél, Menedzsment Campus Kompetencia központvezető, mc@sze.hu

Letölthető csatlakozási nyilatkozat 

 

A Területi Innovációs Platform tevékenysége


1. A Területi Innovációs Platform kommunikációs teret biztosít a helyi innovációs ökoszisztéma szereplői számára a nemzetgazdaság egészét érintő, a kutatás-fejlesztés és innováció területén megvalósuló kezdeményezések és szükséges szakpolitikai intézkedések megfogalmazásában, az országos, kutatás-fejlesztést és innovációt érintő szakmai programok kialakításában, az intelligens szakosodási stratégia irányainak tervezésében való proaktív részvételhez. Ennek keretében a Területi Innovációs Platform konferenciákat, szakmai tanácskozásokat, műhelybeszélgetéseket szervez, illetve online konzultációkat folytat.

2. A Területi Innovációs Platform lehetőséget teremt helyi és országos szintű együttműködések kialakítására, a szakmai kapcsolatok és partnerségek bővítésére, valamint a hálózatosodás dinamizálására partnerkereső rendezvények és a hálózatosodást elősegítő eszközök révén.

3. A Területi Innovációs Platform kiemelten ösztönzi a nemzetközi szakmai kapcsolatok és partnerségek kialakítását és fejlesztését, az európai uniós és más nemzetközi pályázati részvételt.

4. A Területi Innovációs Platform közvetlen és folyamatos hozzáférést biztosít tagjai számára a kutatás-fejlesztéshez és innovációhoz kapcsolódó információkhoz, beleértve a hazai és nemzetközi pályázati lehetőségek, a szakpolitikai irányok, továbbá az egyetemi kutatási infrastruktúra és innovációs szolgáltatások megismerését.

5. Tekintettel az Egyetem tudásközpontként betöltött összefogó szerepére, a Területi Innovációs Platformmal kapcsolatos koordinációs feladatokat az Egyetem látja el, amelynek keretében közvetlen kapcsolatot tart a Területi Innovációs Platformhoz csatlakozó K+F+I szereplőkkel, gondoskodik a tagoknak a Területi Innovációs Platform tevékenységéhez kapcsolódó információkkal történő ellátásáról, valamint a résztvevő szervezetek által megfogalmazott álláspontok, vélemények és javaslatok összegzéséről. Az Egyetem lehetőséget biztosít továbbá az egyetemi kutatási infrastruktúrához és innovációs szolgáltatásaihoz történő közvetlen hozzáféréshez és együttműködik a piaci szereplőkkel az egyetemi eredmények hasznosításában.

6. Az NKFI Hivatal a Területi Innovációs Platform működéséhez széleskörű szakmai támogatást nyújt, az Egyetem közreműködésével gondoskodik Területi Innovációs Platform tagjainak a Területi Innovációs Platform tevékenységéhez kapcsolódó információkkal történő ellátásáról, valamint megteszi a megfelelő intézkedéseket annak érdekében, hogy a Területi Innovációs Platform tagjain keresztül rendelkezésre álló széleskörű tapasztalatok és az ezek alapján megfogalmazott igények, valamint a Területi Innovációs Platform által kialakított javaslatok és vélemények a kutatás-fejlesztési és innovációs szakpolitika döntéshozói részére rendelkezésre álljanak.

7. A Területi Innovációs Platform célkitűzéseinek minél teljesebb megvalósítására figyelemmel a Területi Innovációs Platform tagjai népszerűsítik a Területi Innovációs Platform tevékenységét, szakmai rendezvényeiken elősegítik a Területi Innovációs Platform részvételét és megjelenítését, amennyiben az adott rendezvény jellegével ez nem összeférhetetlen.

8. A Területi Innovációs Platform tevékenységének széleskörű megismertetése, valamint a Területi Innovációs Platform résztvevőinek széles körű információkkal történő ellátása céljából az Alapítók kijelentik, hogy hivatalos honlapjukon külön megjelenési felületet biztosítanak a Területi Innovációs Platform számára.

9. A Területi Innovációs Platform hatékony működésének elősegítése és a Területi Innovációs Platformon belüli információáramlás gördülékennyé tétele céljából az Alapítók operatív szintű kapcsolattartókat jelölnek ki, amely személyekről kölcsönösen tájékoztatják egymást, továbbá elérhetőségüket a 8. pont szerinti felületen közzéteszik.

10. Az Alapítók deklarálják, hogy a Területi Innovációs Platform célkitűzéseinek elérése, valamint tevékenységének magas színvonalú ellátása érdekében rendszeresen áttekintik és értékelik a Területi Innovációs Platform működését, és egyeztetnek az együttműködés koncepcionális kérdéseiről. Az NKFI Hivatal kifejezi abbéli szándékát, hogy évente legalább egy alkalommal lehetőséget biztosít a Területi Innovációs Platform számára ahhoz, hogy a tagjai megosszák a Területi Innovációs Platform által elért eredményeket, a Területi Innovációs Platform tevékenységével és működésével kapcsolatos tapasztalataikat az NKFI Hivatal közreműködésével létrehozott további Területi Innovációs Platformokkal.