EIÖ – Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma

Azonosítószám 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00019
Projekt címe A tudáshasznosítást célzó innovációs ökoszisztéma fejlesztése a Széchenyi István Egyetemen
Megvalósítás időszaka 2019.09.01-2021.02.28
Projektmenedzser Vajnorák Máté
Szakmai vezető Dr. Dőry Tibor
Főpályázó Széchenyi István Egyetem
Összköltségvetés (jóváhagyott, HUF) 113 158 938 Ft


Rövid összefoglaló:

A Széchenyi István Egyetem a jelen pályázati konstrukció keretében jelentősen erősíteni és szélesíteni szeretné technológia- és a tudástranszfer tevékenységét. A projekt keretei között fejlesztendő tevékenységek, mint az egyetemi innovációs ökoszisztéma kulcs területei, alapjaiban határozzák meg az Egyetem rövid-, közép- és hosszútávú jövőképét, szolgáltatási és üzleti kapcsolatok terén megágyazva a Tudományos és Innovációs Park fejlesztésének.

A pályázati konstrukció 18 hónapja során elérni kívánt eredmények elsősorban az intézményi kapacitásépítés területén jelentkeznek, mivel a Széchenyi István Egyetem mindenekelőtt saját munkatársainak szakértelmére kíván építeni a fenntartható működés jegyében. Ennek következtében nagy hangsúlyt szánunk a pályázat keretében megszervezett üzleti és IP tudatosságot növelő képzéseknek, a hallgatói innovációt támogató, oktatói-hallgatói együttműködésben megvalósuló, prototípusok fejlesztését és tesztelését célzó projektek támogatásának, valamint a Proof of Concept (PoC) alap folyamatainak a kidolgozására, majd az abban finanszírozott projektek támogatására.

Ezzel együtt, a vállalatokkal közös nemzetközi projektrészvételt is ösztönözni kívánjuk. Horizon 2020 és Horizon Europe Infópontot hozunk létre, és üzemeltetünk, ezzel segítve kutatóink pályázati aktivitását, valamint a régió vállalkozásainak sikeres bekapcsolódását a nemzetközi pályázati világba. Számunkra kiemelten fontos cél a nemzetközi projektek számának növelése, valamint ezen pályázatok sikerességének elősegítése.

A pályázat fontos szegmense az egyetemi inkubáció. Az inkubációs menedzser feladata az egyetemi start-up és inkubációs folyamatok menedzselése, számos szakmai rendezvény szervezése, és lebonyolítása, nyertes pályamunkák felügyelete, valamint induló technológiai (spin-off) cégek létrehozásának támogatása.

A pályázat konkrét eredményeként aktualizálásra és tesztelésre kerül az egyetem szellemi tulajdon-kezelési rendje, technológiatranszfer folyamatai, valamint vállalunk több szellemi tulajdon oltalom bejelentést, illetve egy hasznosító vállalkozás megalapítását.

A pályázati konstrukciót a Menedzsment Campus Kompetencia Központ valósítja meg, aminek a feladatkörébe tartozik az egyetemi technológiatranszfer funkció kezelése. Az új Menedzsment Campus épület úgy került kialakításra, hogy a különböző technológiatranszfer funkciók egy helyen, egy ablakos rendszerben működhessenek maximálisan kiszolgálva a partnerek igényeit.